Genel

Avrupa Ligleri’nden kınama bildirisi

AJANSSPOR HABER

Avrupa Ligleri, Avrupa’da profesyonel futbolun büyümesi için 2005 yılında oluşturulan bir futbol tertibidir. Resmi sitelerinden İsrail – Hamas savaşı hakkında yaptıkları açıklama ile savaşı kınadıklarını ve barışın gelmesini umut ettiklerini duyurdu.

Avrupa Ligleri: Her türlü şiddeti ve terörizmi kınıyoruz

Avrupa Ligleri’nin resmi sitesinde yer alan açıklamada şu sözler yer aldı: “Avrupa Ligleri, bilhassa günahsız beşerler yaralandığında, öldürüldüğünde yahut rehin alındığında her türlü şiddeti ve terörizmi kınıyor. İsrail ve Gazze Şeridi’ndeki son olaylar gibisi görülmemiş kayıplara ve ıstıraba neden oldu. Tüm kurbanlara ve sevdiklerine derinden sempati duyuyoruz. Barış için umut ediyoruz”.

Avrupa Ligleri nasıl bir tertip?

Avrupa Ligleri’nin üyeleri 29 ülkenin profesyonel futbol ligleri tertibidir. Türkiye, Avrupa Ligleri’nin bir üyesidir. Ayrıyeten bu ülkelerin kimilerini temsil eden yedi yardımcı ligde bulunmaktadır. Avrupa Ligleri’nin merkezi İsviçre’nin Nyon kentidir. Bu tertip, 6 Haziran 2005 tarihinde kuruldu ve başkanlığını ise Eski Danimarkalı futbolcu Claus Thomsen yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu