Genel

Bursaspor altyapısına 85 futbolcu kazandırıldı

AJANSSPOR HABER

Bursaspor altyapısı için yetiştirilen 85 futbolcu, Nilüfer 1987 grubundan yeşil-beyazlı kulübe lisanslandı. Bursaspor eski yöneticisi ve Nilüfer 1987 Lideri Selim Yolgeçen Ömer Furkan Banaz ve Recep Günay idaresine teşekkür etti.

TFF 2. Lig grubu Bursaspor’un yaşadığı lisans sorunu sonrası farklı bir kulüpte yetiştirilip, yeşil-beyazlı kulübün bünyesine katılması için yapılan çalışmalar muvaffakiyetle tamamlandı. Bursaspor eski yöneticisi ve Nilüfer 1987 Kulübü’nün Lideri Selim Yolgeçen, Bursaspor altyapısı için bu durumun başrolünü üstlendi.

”Şampiyon kadromuzun altyapısında yerlerini aldılar”

85 futbolcuyu Bursaspor altyapısına kazandıran tertibin başında olan Selim Yolgeçen yaptığı açıklamada, “Yavru timsahlarımız hak ettiği yerdeler. Şampiyon kadromuzun altyapısında yerlerini aldılar. Bu süreçte yeni bir kulüpte lisanslama konusunda bizlere her vakit inanan ve güvenen başta evvelki devir kulüp liderimiz Ömer Furkan Banaz ve idaremize bizlere inanıp Nilüfer 1987 grubumuzda lisanslamamıza müsaade eden sportmen kardeşlerimizin ailelerine ve altyapıdaki U15 kadar transfer yasağının kaldırılmasından ötürü Bursaspor Kulübü’müze lisanslanmasında yardımcı olan liderimize ve idare heyetimize öteki ekiplerimizden aldığımız yavrularımızı Bursaspor’umuzun ismi geçtiğinde hiç tereddütsüz bedelsiz olarak transfer evraklarını veren tüm kulüplerimize yürekten teşekkür ederim” kelamlarını kaydetti.

85 futbolcunun lisans süreci gerçekleşti

Lisans süreci gerçekleşen 85 futbolcu olduğuna değinen Lider Yolgeçen, “2022 Temmuz ayında FIFA’ya yapmış olduğumuz müracaat sonucunda 28 Nisan 2023 prestiji ile yasağın U15 yaş kümemize kadar olan kısmının kaldırılmasında Bursaspor’umuza vermiş oldukları takviyelerinden ötürü Devlet büyüklerimize ve TFF yetkililerine teşekkür ederiz. 85 lisans sürecinde ve sporculuk hayatlarının gelişmesinde emeği geçen tüm büyüklerime, hocalarıma ve kardeşlerime şükranlarımı sunarım. Şükürler olsun ki futbolcu fabrikası dediğimiz altyapının dişlileri dönmeye ve bacası tütmeye devam edecek. Bursaspor’umuza yürekten muvaffakiyetler dilerim” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu