Genel

Montella, A Ulusal Grup’ta siftahı yaptı! İtalyan basınında gündem oldu

AJANSSPOR – HABER

Türkiye’nin Hırvatistan’ı 1-0 mağlup ettiği müsabaka İtalyan basınında geniş yer buldu. La Gazzetta dello Sport’ta, Montella’nın Türkiye Ulusal Ekibi’ndeki mesleğine maç kazanarak başlangıç yaptığı ve keyifli bir halde alandan ayrıldığı yazıldı.

İtalyan teknik yönetici Vincenzo Montella idaresindeki A Ulusal Futbol Grubu’nun dün akşam Hırvatistan’ı yenmesi İtalyan basınında yer aldı.

Montella siftah yaptı, ülkesinde gündem oldu

UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D Kümesi altıncı maçında Türkiye’nin deplasmanda Hırvatistan’ın 1-0 mağlup etmesi, A Ulusal Futbol Grubu’nu çalıştıran İtalyan teknik yönetici Vincenzo Montella’nın ülkesinde de yankı yarattı.

La Gazzetta dello Sport: “Montella mutlu”

La Gazzetta dello Sport’ta, Montella’nın Türkiye Ulusal Ekibi’ndeki mesleğine maç kazanarak başlangıç yaptığı ve keyifli bir biçimde alandan ayrıldığı yazıldı.

Spormediaset: “Montella’nın Türkiye’si”

Spormediaset kanalında da “Montella’nın Türkiye’si, birinci maçında düzgün sonuç aldı” sözüyle Türkiye’nin Hırvatistan karşısında aldığı galibiyet izleyicilere aktarıldı.

Corriere dello Sport, hakeme dikkat çekti

Corriere dello Sport gazetesi ise müsabakayı hakem üzerinden kıymetlendirerek, UEFA Avrupa Ligi’nde geçen dönem Roma-Sevilla karşılaşmasını yöneten ve o maçta İtalyanların reaksiyonunu çeken İngiliz hakem Anthony Taylor’ın dünkü Hırvatistan-Türkiye maçında düdük çaldığı belirtildi.

“Anthony Taylor, Montella’ya karşı da yanılgı yapacaktı”

İngiliz hakemin 90+1. dakikada Hakan Çalhanoğlu’nun topa elle müdahale ettiği gerekçesiyle Hırvatistan lehine penaltı kararı verdiğine dikkati çeken gazete, “İlginç biçimde İngiliz hakem eski bir Roma oyuncusu olan Montella’ya karşı da kusur yapmak üzereydi. Montella’yı VAR kurtardı.” yorumunu yaptı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu