Genel

Mick Schumacher’in geleceği meçhul

AJANSSPOR HABER

Mercedes’in yedek pilotu ve Formula 1’in efsane pilotu Michael Schumacher’in oğlu olan Mick Schumacher, 2024 yılı için bir planının netleşmediğini söyledi. Hakkında WEC’e geçeceği istikametinde spekülasyonlar çıkan Schumacher, Mercedes’in resmi sitesine açıklamalarda bulundu.

Schumacher: 2024 üzerinde çalışmalarım devam ediyor

Mercedes’in resmi sitesine şu anki durumu ve geleceğiyle ilgili açıklamalar yapan Schumacher, “Arka alanda 2024 üzerinde çalışmalarım devam ediyor. Tam olarak ne istikamette ilerleyebileceğimizi, vazifelerimizi nasıl yerine getirebileceğimizi ve bunun üzere şeyleri görmek için seçeneklerime bakmaya devam ediyorum” tabirlerini kullandı.

Schumacher kalan yarışlarda pistte olacak

Açıklamalarına devam eden Mick Schumacher, bu dönem kalan yarışlarda pistte olacağını ve hazırlı olması gerektiğini söz etti. “Ben kadronun yedek pilotuyum ve Hamilton ya da Russell’ın yarışamaması durumunda hazır olmalıyım” açıklamasını yapan Mick Schumacher, W14 aracı ile simülasyonlarda çalıştığını ve pek çok yeni şey öğrendiğini kelamlarına ekledi.

Schumacher: Grup gelecek sene en yeterli araçla başlamak için çok çalışıyor

Simülatördeki çalışmalarının büyük bir kısmının W14 aracı ile olduğunu belirten Schumacher, kadronun W15 çalışmalarına uzun mühlet evvel başladığını ve hala devam ettiğini de kelamlarına ekledi. Schumacher kelamlarını “Bu yıl ki araçla ilgili öğrendiğimiz her şeyi gelecek dönemde da kullanabiliriz. Bu kadrodaki herkes, gelecek sene için mümkün olan en düzgün araçla başlamak için çok çalışıyor” biçiminde noktaladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu